Oczy szeroko otwarte

  • Jan Pośpieszalski: Bliżej

– 19.05.2013 r. – program był poświęcony SZPIEGOWSKIEJ DZIAŁALNOŚCI TOMASZA TUROWSKIEGO m.in. w Watykanie na rzecz Sowietów. Gośćmi programu byli o. Aleksander Jacyniak (kapelan „Solidarności”), Piotr Jagliński (działacz opozycyjny), Cezary Gmyz (publicystya) i prof. Bogdan Musiał (UKSW).

„Najkrócej jak można, kto to jest Tomasz Turowski? Prof. Musiał „To jest praktycznie PRLowski oficer wywiadu, który był w służbie reżimu komunistycznego w Polsce i w służbie Kremla, tak jak wszystkie służby wywiadu w Polsce działał na niekorzyść polskiego społeczeństwa, na korzyść reżimu komunistycznego, na korzyść Moskwy, czyli wysługiwał się bezpośrednio, pośrednio Moskwie, kremlowskim, sowieckim okupantom, Polska nie była niepodległa, czyli był zdrajcą narodu polskiego, jak cały reżim komunistyczny. To są fakty niezaprzeczalne”.

„Prof. Musiał: Weźmy na przykład zamach na papieża, teraz nie ma wątpliwości, że wykonali to Sowieci, oczywiście nie bezpośrednio, to Bułgarzy byli tymi pistoletami, którzy wykonywali, ale ktoś musiał rozpracować to całe otoczenie i to robili tacy ludzie jak Turowski – ci, którzy byli blisko, informacje szły do Moskwy to było opracowane, czy informacja ta w jakiś sposób politykę wobec katolików prowadzić np. w krajach bałtyckich. Turowski wysługiwał się Sowietom, jak to można ocenić zdrada, inaczej nie można „.

„Jan Pośpieszalski: Tomasz Turowski to jest ten dyplomata, który na siedem tygodni przed katastrofą smoleńską przez ministra Sikorskiego  wezwany jest gdzieś z emerytury, z  niebytu dyplomatycznego, przywrócony do służby i wysłany, no po co, po to, aby też dbać o bezpieczeństwo głowy państwa i premiera Tuska, gdy lecą do Moskwy„.

Tomasz Turowski był 10 kwietnia 2010 r. na lotnisku w Smoleńsku, gdy doszło do zniszczenia samolotu prezydenckiego.

Paweł Reszka i Jerzy Jachowicz u Katarzyny Gójskiej – Hejke o wolnych mediach a raczej ich braku w Polsce rządzonej przez PO

Spotkanie zespołu Macieja Laska tylko dla „swoich”

Na pierwsze spotkanie dziennikarzy z zespołem P. Laska nie został zaproszony dziennikarz „GPC” i Telewizji „Republika” (główni krytycy raportu Millera), a następnie nie został wpuszczony na salę w Kancelarii Premiera, gdzie odbywało się to spotkanie, mimo że jak twierdzi P. Reszka sala była duża i było wiele wolnych miejsc. Odpowiedź nasuwa się sama.

JAN OLSZEWSKI O WYBORACH 4 CZERWCA 1989 roku, 4 CZERWCA 1992 roku, OKRĄGŁYM STOLE, KATASTROFIE SMOLEŃSKIEJ

wywiad Katarzyny Gójskiej Hejke z premierem Janem Olszewskim w związku z rocznicą wydarzeń z 4 czerwca 1989 i 1992 roku.

„Pan powiedział, że nie doceniamy wagi politycznej te katastrofy”

Rząd przyjął to po prostu jako szansę dla siebie na utrwalenie tego systemu władzy i rzeczywiście to jest bezprecedensowa sytuacja, z dnia na dzień wszystkie stanowiska w państwie stanęły otworem do dyspozycji  rządu, który w tym czasie istniał i te grupy, która w tym czasie sprawowała władzę. Dzisiaj wyłącznie ona całkowicie i jednoznacznie odpowiada za stan państwa, ten stan, jaki jest dzisiaj, wszyscy widzimy”.

Stosunek Rosji wobec Polski tak jak jest on teraz demonstrowany, wyraźnie widać, że jesteśmy traktowani jako kraj, o którym się decyduje, o którym można decydować w porozumieniu podejmowanym ponad głowami polskiego rządu”.

Katastrofa smoleńska, niestety boję się, że będzie to taki problem, który jest przed nami, będzie problemem, boję się, że nie tylko w stosunkach polsko – rosyjskich, ale w pewnym momencie może zakłócić normalny tok życia międzynarodowego, ponieważ nie da się tej sprawy zakończyć w taki sposób jak to robiła komisja MAKu, ale także komisja Millera. No wszyscy wiedzą, to jest oczywiste, że podane tam ustalenia są fałszywe. Upierać się przy nich nie ma celu. Wcześniej czy później ten trup z szafy wypadnieNie wiadomo, w jakiej to sytuacji wystąpi i jakie będzie miało konsekwencje międzynarodowe. Między Rosją i krajami Paktu Północnoatlantyckiego„.

wywiad Katarzyny Adamiak – Sroczyńskiej z premierem Janem Olszewskim w Radiu Wnet 05.06.2013 r.

„Co Pan poczuł, gdy usłyszał Pan o katastrofie prezydenckiego samolotu?”

„Przypomniałem sobie moment, gdy prezydent zorganizował wyjazd prezydentów Ukrainy i krajów bałtyckich do Gruzji. Następnego dnia po powrocie rozmawiałem z nim, gratulowałem mu sprawy, która przejdzie do historii. I jak kończyłem, skończyłem tę rozmowę, miałem taki odruch, aby powiedzieć, słuchaj, ale trzeba abyś uważał, bo takich rzeczy Ci nie zapomną. Przypomniał mi się ten moment w tę niedzielę 10 kwietnia, kiedy w telewizorze podano wiadomość, że samolot rozbił się”.

NOCNA ZMIANA  – NOC TECZEK 4 czerwca 1992 roku

Wydarzeniom obalenia rządu Jana Olszewskiego został poświęcony dokumentalny film „Nocna zmiana” (1994 r.). W filmie pojawia się stwierdzenie o agenturze Lecha Wałęsy, ponadto nie umknie uwadze widza obecność Jarosława Kaczyńskiego i Antoniego Macierewicza a także Donalda Tuska w polityce.  W rozmowach na temat wyboru Waldemara Pawlaka na premiera – wieczorem 4 czerwca 1992 roku, jako następcy Jana Olszewskiego uczestniczyli m.in. Lech Wałęsa, Donald Tusk, Tadeusz Mazowiecki, Bolesław Geremek, Mieczysław Wachowski, Leszek Moczulski, Stefan Niesiołowski, Ryszard Bugaj. „Film prezentuje, w jaki sposób realizacja uchwały lustracyjnej przez ówczesnego ministra spraw wewnętrznych Antoniego Macierewicza przyczyniła się do upadku rządu Olszewskiego i wskazuje prezydenta jako inicjatora działań skierowanych przeciwko lustracji. Reżyser filmu Jacek Kurski i politycy związani z rządem Jana Olszewskiego określają przedstawione w filmie rozmowy mianem tajnej narady, a samo odwołanie rządu nazywają spiskiem i porównują z zamachem stanu. Jednakże na zdjęciach VHS z przebiegu rozmów widać obecność mediów (fotograf w tle, błyski fleszy), zaś kamera, którą kręcono wydarzenie, nie była w żaden sposób ukryta. Wedle słów Mieczysława Wachowskiego, rozmowy były filmowane na polecenie samego Lecha Wałęsy, który obawiał się internowania przez ekipę Macierewicza i obecność dziennikarzy miała go potencjalnie przed tym uchronić”. Źródło http://pl.wikipedia.org/wiki/Nocna_zmiana_%28film_1994%29

AGENTURALNA DZIAŁALNOŚĆ LECHA WAŁĘSY:

Obchody 70 – stej rocznicy rzezi na Wołyniu, lipiec 2013:

„Nad obchodami 70. rocznicy banderowskiego ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej prezydent Bronisław Komorowski nie obejmie patronatu – ubolewają Kresowiacy”.

„Niestety, Kresowiacy otrzymali kolejną złą wiadomość.  „Zostaliśmy poinformowani, że Sejm RP decyzją partii rządzących PO i PSL nie przyjmie uchwały o ustanowieniu 11 lipca Dniem Pamięci Męczeństwa Kresowian. Ponadto kolejny raz zdecydowanie odradzano nam zorganizowanie Marszu Pamięci” – głosi komunikat”. http://www.fronda.pl/a/nasz-dziennik-nalecz-poucza-kresowiakow-kto-mordowal-na-wolyniu,28473.html

Polskość to nienormalność – takie skojarzenie narzuca mi się z  bolesną uporczywością, kiedy tylko  tego dotykam niechcianego tematu. Polskość wywołuje u nie niezmiennie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg co jeszcze wie wrzuciły  a moje barki brzemię., którego nie mam specjalnej ochoty dźwigać, a zrzucić nie potrafię, wypaliły znamię i każą je z dumą nosić”. Donald Tusk

RODZINA ADAMA MICHNIKA

„Trzej najważniejsi członkowie rodziny Adama Michnika to:

– jego ojciec Ozjasz Szechter, który w dwudziestoleciu międzywojennym aktywnie działał w ruchu komunistycznym. Szechter był zastępcą członka Komitetu Centralnego nielegalnej Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy dążącej do oderwania od Polski Galicji Wschodniej i Wołynia oraz przyłączenia tych ziem do Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej. Za „próbę zmiany przemocą ustroju Państwa Polskiego i zastąpienia go ustrojem komunistycznym oraz oderwania od państwa polskiego południowo-wschodnich województw” został skazany przez sąd na 8 lat więzienia. Po wojnie był członkiem PZPR.

– jego matka Helena Michnik. Przed II wojną światową była współorganizatorką komunistycznej organizacji pionierskiej im. Lenina w Polsce. Po 1945 r. wykładała w szkole Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego podległego Ministerstwu Bezpieczeństwa Publicznego

– jego przyrodni brat Stefan Michnikstalinowski zbrodniarz, sędzia i adwokat, informator i rezydent Informacji Wojskowej. Członek Polskiej Partii Robotniczej i Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Od 1952 r. przewodniczył składom sędziowskim sądzącym schwytanych członków żołnierzy podziemia niepodległościowego i członków dawnej partyzantki antyhitlerowskiej. Był sędzią m.in. w procesie por. Andrzeja Czaykowskiego (bohaterskiego żołnierza Armii Krajowej i cichociemnego), w którego egzekucji uczestniczył”.

http://niezalezna.pl/47944-czy-michnik-broni-komunistow-z-powodu-domowej-traumy-oto-czlonkowie-jego-rodziny

Michaił Chodorkowski – (ur. 1963 r.), obecnie odbywała karę pozbawienia wolności w kolonii karnej na Syberii po dwóch sfingowanych procesach o charakterze politycznym (pierwszy o niepłacenie podatków, drugi o  kradzież 350 milionów baryłek własnej ropy). Miliarder, uważany za jednego z najbogatszych ludzi na świecie, były współwłaściciel Jukosu, którego nabył w 1995 r za czasów rządów Borysa Jelcyna. Otworzył pierwszy w Rosji prywatny bank Menatep.  Jukos w okresie zarządzania przez Chodorkowskiego był największym przedsiębiorstwem naftowym.  Chodorkowski został aresztowany w okresie prezydentury Władimira Putina. Przyczyną aresztowania był konflikt z prezydentem Putinem, który nasilił się w związku z poparciem, jakie Chodorkowski udzielił opozycji. Inną przyczyną mogły być amerykańskie kontakty Chodorkowskiego oraz zaangażowanie w politykę w roli kontrkandydata dla Putina. Wspólnicy Chodorkowskiego: Leonid Niewzlin i Michaił Brudno w obawie przed władzami rosyjskimi emigrowali do Izraela. Chodorkowski wpierał Borisa Niemcowa, przedstawiciela opozycji, krytyka Putina.

Po aresztowaniu Chodorkowskiego Jukos został przejęty przez Rosnieft, państwową kompanię naftową, której głównym akcjonariuszem jest Rząd Federacji Rosyjskiej.

Niemiecki dziennikarz Cyril Tuschi poświęcił Chodorkowskiemu dokumentalny film „Chodorkowski„.

Wypowiedzi z filmu:

– „Teraz szef Jukosu siedzi w więzieniu, bo pokłócił się z Putinem, mówią ludzie”.

– Treść listu Chodorkowskiego co reżysera Cyrila „Drogi Cyrilu, dziękuje za list. Co do pytań o moje aresztowanie możliwych powodów jest wiele. Putin mógł się bać, że sprzedam większość Jukosu firmie w US, ale potrzebowaliśmy zgody rządu na taki ruch, mieliśmy ją. Niektórzy mówią, że chciałem zostać prezydentem, to nieprawda. Zdaniem innych obraziłem Putina, przychodząc bez krawata na Kreml, zawsze odwiedzałem prezydenta, będąc w stosowanym stroju, wszystko to zmyślone. Widzę realny motyw, szef Rosnieftu chciał przejąć Jukos, ale głównym powodem było moje poparcie dla opozycji„.

– „Dokuczano mu, brano go za Żyda, chociaż Żydem był tylko jego ojciec, on uważał się za Rosjanina”.

– „Wasza Merkel też chciała bronić praw człowieka, Putin zabrał ją to Tomska, pokazał jej pola naftowe, szybko przestała. Przyszli ludzie z Urur gasu, Angelo czyś Ty zwariowała, jak każesz bronić praw człowieka, Putin zakręci gas? I co wtedy zrobimy”.

Wybór sędziów Trybunału Konstytucyjnego

Chronologia zdarzeń:

ustawa z dnia 25 czerwca 2015 r. o Trybunale Konstytucyjnym PO

8.10 – wybór sędziów przez PO

6.11 – upływała kadencja 3 sędziów TK za czasów rządów poprzedniego Sejmu

12.11 – pierwsze posiedzenie Sejmu

2,8.12 – upływ kadencji dwóch kolejnych sędziów

ustawa z dnia 19 listopada 2015 r. o zmianie ustawy o Trybunale Konstytucyjnym PIS

25.11 – wybór nowych sędziów przez PIS

3.12 – wyrok TK

3 grudnia Trybunał uznał, że niekonstytucyjny jest przepis ustawy o Trybunale Konstytucyjnym z czerwca 2015 r. w zakresie, w jakim był podstawą wyboru przez poprzedni Sejm 2 nowych „grudniowych” sędziów. Wybór pozostałej trójki – w miejsce sędziów, których kadencja minęła na początku listopada – był konstytucyjny. Ponadto TK uznał, że niezgodny z konstytucją jest przepis ustawy ws. zaprzysięgania sędziów TK przez prezydenta RP rozumiany inaczej niż jako zobowiązujący go do niezwłocznego zaprzysiężenia sędziów.

9 grudnia Trybunał uznał niekonstytucyjność pięciu zapisów nowelizacji ustawy o TK autorstwa PiS z 19 listopada: o możliwości ponownego wyboru sędziów w miejsce wybranych 8 października, a mających zastąpić tych, których kadencja wygasała 6 listopada 2015 r.; o tym że osoba wybrana na sędziego TK składa w ciągu 30 dni ślubowanie wobec prezydenta RP; o tym, że ślubowanie zaczyna kadencję sędziego; o wygaszeniu kadencji obecnego prezesa i wiceprezesa TK oraz o możliwości dwukrotnego powołania na prezesa TK. TK nie zakwestionował trybu uchwalenia nowelizacji. (http://www.tvn24.pl)

(http://www.tvn24.pl)

sylvia

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s